Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Антопіль

АНТОПІЛЬ — село, центр сільської Ради. Роз­ташований за 14 км на захід від районного цен­тру та за 15 км від залізничної станції Кодня. Дворів — 275. Населення — 821 чоловік.
У селі розміщена центральна садиба колгоспу ім. О. В. Суворова, за яким закріплено 1742,9 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1510,2 га ор­ної землі. В господарстві вирощують зернові и технічні культури, розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. Колгосп має млин, механічну та деревообробну майстерні, пилораму.
Працюють восьмирічна школа, в якій 10 учи­телів навчають 123 учнів, будинок культури на 300 місць з широкоекранною кіноустановкою, бібліотека з фондом 8,5 тис. книг, фельдшерсько-акушерський пункт, дитячий садок, три мага­зини.
Партійна організація об'єднує 23 комуністів, дві комсомольські — 45 членів BЛKCM. Партій­ний осередок і комсомольська організація ство­рені 1921 року.
За самовіддану працю 68 трудівників відзна­чено урядовими нагородами, в т. ч. тракториста M. М. Бугрима — орденом Леніна.
Село відоме з 1880 року.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни з німець­ко-фашистськими загарбниками билося 183 жи­телі села, з них 99 — загинуло смертю хоробрих, 81 — нагороджено орденами й медалями.
1959 року на братській могилі на честь по­леглих воїнів-визволителів села від гітлерів­ських окупантів споруджено пам'ятник.
Уродженцем села є М. О. Корчемний — кан­дидат технічних наук.

Сучасна карта - Антопіль