Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Вільнянка

ВІЛЬНЯНКА (до 1966 року хутор Вільнянський) — село, центр сільської Ради, розміщено за 17 км на південний схід від районного центру й залізничної станції Коростишів та за 6 км від автошляху Київ — Львів. Дворів — 162.
Населен­ня — 360 чоловік. Сільраді підпорядковані села Борок і Радівка.
На території Вільнянки розміщений колгосп ім. Щорса, який має в користуванні 1755 га сіль­ськогосподарських угідь, у т. ч. 1402 га орної землі. В господарстві вирощують зернові куль­тури, картоплю. Розвинуте м'ясо-молочне тварин­ництво. За успіхи в розвитку сільського госпо­дарства 27 колгоспників нагороджено орденами й медалями.
У селі є початкова школа, клуб, бібліотека з книжковим фондом 6,3 тис. томів, фельдшерсько-акушерський пункт.
В партійній організації налічується 19 ко­муністів, у комсомольській —16 членів ВЛКСМ.
Село засноване на початку XVIII століття.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни 87 жителів села захищали Батьківщину від німецько-фашистських загарбників. 66 односельців нагороджено орденами й медалями, 41 чоловік загинув смертю хоробрих. 1962 року на честь загиблих воїнів-визволителів споруджено пам'ятник.

Сучасна карта - Вільнянка