Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Березівка

БEPEЗIBKA — село, центр сільської Ради. Розташована за 25 км на південь від районного центру і за 20 км від найближчої залізничної станції Адампіль. Дворів — 295. Населення — 1042 чоловіка. Сільраді підпорядковане с. Северинівка.
За колгоспом «Правда», центральна садиба якого розміщена в Березівці, закріплено 2788 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2303 га орної землі. В господарстві вирощують зернові й тех­нічні культури, розвинуте м'ясо-молочне тва­ринництво.
В селі є восьмирічна школа, де 15 педагогів навчають 206 учнів, клуб з залом на 200 місць, бібліотека з фондом 9,9 тис. книг, фельдшерсько-акушерський пункт, дитячі ясла, майстер­ня виготовлення і ремонту взуття.
Партійна організація с. Березівки об'єд­нує 22 комуністів, 2 комсомольські — 68 членів ВЛКСМ.
За успіхи в праці 15 сільських трудівників нагороджено орденами й медалями Союзу PCP.
Село відоме з 1601 року.
Під час першої російської революції 1905— 1907 pp. у Березівці відбулися виступи селян.
Учасники їх. вимагали пе­реділу землі, зменшення податків та висували політичні вимоги.
Радянська влада вста­новлена в січні 1918 року.
204 жителі села брали участь у боротьбі проти німецько-фашистських загарбників, 76 — загинули, 102 — нагороджено ордена­ми й медалями. Населен­ня підтримувало зв'язки з партизанами загонів ім. Б. Хмельницького та ім. M, І. Кутузова, подавало їм матеріальну допомогу.
Уродженцю Северинівки С. П. Нечаю за виявле­ну мужність під час форсування Дніпра посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу.
На честь воїнів-односельців, полеглих у роки Великої Вітчизняної війни, 9 травня 1965 року відкрито обеліск Слави.

Сучасна карта - Березівка