Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Селець

СЕЛЕЦЬ — село, центр сільської Ради, розта­шоване на лівому березі річки Жерева, за 3 км від районного центру, до залізничної станції Овруч — 27 км, Радча — 28 км. На північ від села за 0,5 км проходить автошлях Коростень — Наро­дичі — Київ. Дворів — 481. Населення — 1468 чо­ловік. Сільській Раді підпорядковане село Булів.
На території Сельця розміщена центральна садиба колгоспу ім. Радянської Армії, за яким закріплено 2693 га землі, в т. ч. 1313 га орної. На­прям господарства — м'ясо-молочне тваринницт­во. Вирощують також зернові і технічні куль­тури. За роки восьмої п'ятирічки орденами і ме­далями СРСР нагороджено 62 чоловіка.
У восьмирічній школі 19 учителів навчають 256 дітей. Є клуб на 100 місць, стаціонарна кіно­установка, 2 бібліотеки, в яких 13 тис. книжок, медпункт, 3 магазини. Завершується спорудження будинку культури.
Партійна організація налічує 26 комуністів. Дві комсомольські організації об'єднують 35 юна­ків і дівчат. Перший осередок виник 1922 року.
Село засноване в XVII столітті.
Радянська влада встановлена в січні 1918 року. 1921 року в районі села бригада Г. І. Котовського вела запеклі бої з бандою Тютюнника.
257 жителів села в рядах Червоної Армії за­хищали Вітчизну від фашистської навали, 87 з них нагороджено орденами й медалями. 159 чо­ловік віддали своє життя за честь і незалежність своєї Батьківщини. В центрі села встановлено обеліск загиблим воїнам.
1968 року встановлено обеліск А. Попову, ря­довому солдатові, росіянину, що загинув у 1941 році, і невідомому воїну, що поліг під час виз­волення села.
На околицях Сельця та Булева виявлено кур­ганні могильники — один доби бронзи, два — слов'янські VI—VII століття.

Сучасна карта - Селець