Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Старий Солотвин

СТАРИЙ СОЛОТВИН — село, центр сільської Ради. Розташований на річці Коденці, за 19 км на північний схід від районного центру, за 5 км від залізничної станції Рея та за 4 км від авто­шляху Бердичів — Житомир, до якого від села прокладена шосейна дорога. Дворів — 500. Насе­лення — 1564 чоловіка. Сільраді підпорядковане с. Новий Солотвин.
На території Старого Солотвина розміщена центральна садиба колгоспу «Гігант», за яким за­кріплено 3141 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2583 га орної землі. В господарстві виро­щують зернові й технічні культури, розвинуте м’ясо-молочне тваринництво. В колгоспі є пасіка на 320 бджолосімей. З допоміжних підприємств господарство має млин, олійницю, пилораму, соковижимальний цех.
Працюють середня школа, в якій 28 учителів навчають 370 учнів, два клуби, дві бібліотеки з фондом 16,6 тис. книг, лікарня на 35 ліжок, двоє дитячих ясел, відділення зв’язку, три магазини, майстерня побутового обслуговування. Старосолотвинська народна хорова капела — одна з най­кращих в області. 1970 року їй присвоєно зван­ня самодіяльного народного хору.
Партійна організація об’єднує 47 комуністів, 2 комсомольські — 162 членів ВЛКСМ. Осередки організацій виникли в 1922 році.
За успіхи в праці 218 трудівників села наго­роджено орденами й медалями Союзу PCP, серед них учительку Л. М. Комендатюк — орденом Ле­ніна, ланкову колгоспу T. К. Федченко — орденом «Знак Пошани».
Село відоме з 1593 року.
Радянська влада встановлена в січні 1918 року.
В роки Великої Вітчизняної війни 466 жителів села боролися з ворогом, 312 — віддали своє життя за Батьківщину, 200 — за мужність і від­вагу в боротьбі проти німецько-фашистських за­гарбників удостоєні урядових нагород.
1962 року в селі споруджено два пам’ятники і два обеліски Слави воїнам-односельцям та воїнам-визволителям Старого Солотвина, які заги­нули в боях проти гітлерівських окупантів. В пам’ять про них молодь села 1965 року наси­пала курган Слави.
Уродженцями села є І. М. Вікарій — кандидат історичних наук, Є. М. Кондратюк — доктор біологічних наук, професор.
На околицях Старого Солотвина виявлено за­лишки поселення трипільської культури, доби бронзи та черняхівської культури.

Сучасна карта - Старий Солотвин