Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Будичани

БУДИЧАНИ (до липня 1946 року Сербенівка) — село, центр сільської Ради, розташоване за 4 км від районного центру та за 12 км від залізничної станції Чуднів-Волинськии. Дворів — 504. Населення — 1663 чоловіка. Сільраді підпо­рядковані села Дреники й Стовпів.
У Будичанах міститься центральна садиба колгоспу ім. Островського, який обробляє 4101 га землі, в т. ч. 3062 га орної. Колгосп спеціалізує­ться на птахівництві. Вирощують зернові куль­тури та цукрові буряки.
За високі показники в праці 11 трудівників села відзначені урядовими нагородами.
Тут є середня школа, де 20 учителів на­вчають 345 учнів, будинок культури із залом на 500 місць, дві бібліотеки з фондом 18 тис. книжок, фельдшерсько-акушерський пункт, ди­тячі ясла на 60 місць, відділення зв'язку, ощад­на каса, комбінат побутового обслуговування.
На обліку в партійній організації — 55 членів КПРС, у комсомольській —106 членів ВЛКСМ.
Село відоме з 1760 року.
Під час революції 1905—1907 років відбулось селянське заворушення проти поміщика.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року. Восени 1919 року жителі села брали участь у повстанні проти петлюрівців, яке було орга­нізоване Чуднівським підпільним ревкомом.
В роки Великої Вітчизняної війни на фронт пішло 493 жителі села, з них 235 загинуло, 252 — нагороджені орденами й медалями СРСР. За німецько-фашистської окупації у селі діяла підпільна друкарня Чуднівського підпільного ко­мітету, яка виготовляла антифашистські лис­тівки.
У селі споруджено пам'ятники В. І. Леніну та воїнам, які загинули в боротьбі проти фа­шистів.
Неподалік Будичан знайдені крем'яні зна­ряддя праці доби неоліту.

Сучасна карта - Будичани