Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Хажин

ХАЖИН — село, центр сільської Ради. Розта­шований по обох берегах річки Гнилоп’яті, за 7 км на південь від район­ного центру та залізнич­ної станції Бердичів. Дво­рів — 469. Населення — 1493 чоловіка.
За колгоспом ім. Ф. Е. Дзержинського, центральна садиба якого розміщена в селі, закріплено 1332 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1172 га орної землі.
В господарстві вирощують зернові культури, розвину­те м’ясо-молочне тваринни­цтво.
В селі працюють восьми­річна школа, де 19 учите­лів навчають 207 учнів, бу­динок культури на 250 місць, бібліотека з фондом 8,5 тис. книг, медичний пункт, дитячі ясла, відділення зв’язку, 2 магазини, їдальня.
Партійна організація (створена 1924 року) об’єднує 25 комуністів, 2 комсомольські (осере­док виник 1923 року) — 42 членів BЛKCM.
За успіхи в праці орденами й медалями Союзу PCP нагороджено 41 трудівника села, з них ор­деном Жовтневої Революції — агронома В. М. Зай­цева.
Село відоме з 1611 року.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
312 жителів села брали активну участь у бо­ротьбі проти німецько-фашистських загарбників під час Великої Вітчизняної війни. Всі вони удостоєні урядових нагород. 130 чоловік полягло смертю хоробрих. У роки тимчасової окупації жителі не скорилися перед ворогом. Вони нада­вали допомогу радянським військовополоненим. Так, О. В. Нечесана і Г. І. Штацький, ризикуючи життям, сховали військовополонених, які 24 гру­дня 1942 року по дорозі на місце страти пере­били фашистів і втекли. За мужність і сміливість О. В. Нечесана і Г. І. Штацький нагороджені ме­даллю «За відвагу».
В центрі села 1957 року на братській могилі воїнів, які загинули під час визволення Хажина, споруджено пам’ятник.
Уродженцем села є доктор фізико-математичних наук, лауреат Державної премії, Герой Ра­дянського Союзу В. Й. Мостовий.
Неподалік Хажина виявлено залишки поселен­ня трипільської культури та давньоруських часів.

Сучасна карта - Хажин