Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Нова Чортория

НОВА ЧОРТОРИЯ — село, центр сільської Ради. Розташована біля річки Случі, за 15 км на північ від районного центру, за 10 км від залізничної станції Печанівка, на автошляху Любар — Печанівка. Дворів — 567. Населення — 2 тис. чоловік. Сільраді підпорядковане с. Коростки.
В Новій Чорториї розміщений радгосп-техні- кум, за яким закріплено 3918 га земельних угідь, у т. ч. 3482 га орної землі. В радгоспі-технікумі навчається 335 учнів. Радгосп-технікум вирощує зернові й технічні культури, спеціалізується на свинарстві і вівчарстві.
На території села є державний млин.
Працюють середня школа, в якій 31 педагог навчає 360 учнів, будинок культури на 500 місць, 3 бібліотеки з фондом 35 тис. книг, дільнична лікарня на 25 ліжок, аптека, дитячі ясла, відді­лення зв'язку, комбінат побутового обслугову­вання, 10 торговельних точок.
З партійні організації (їх осередок виник 1922 року) об'єднують 98 комуністів, 3 комсо­мольські (осередок створено 1921 року) — 520 членів ВЛКСМ.
За успіхи в праці 58 трудівників села наго­роджено орденами й медалями Союзу PCP, у т. ч. орденом Леніна — колишнього вчителя середньої школи І. Ю. Волокиту, колишнього голову колгоспу ім. І. В. Мічуріна І. С. Осадчука, колишніх тваринників того ж колгоспу А. В. Бондарчука, Д. Т. Осадчука, свинарку рад­госпу-технікуму Г. І. Гарбузюк; орденом Жовт­невої Революції — слюсаря механізованого заго­ну радгоспу-технікуму С. Ф. Матвійчука, а чабана радгоспу-технікуму І. І. Петращука — орде­нами Леніна і Жовтневої Революції.
Село відоме з першої половини XVII сто­ліття.
В січні 1918 року встановлено Радянську вла­ду. 1920 року в колишньому поміщицькому па­лаці відкрито Волинський агротехнікум.
У боротьбі з німецько-фашистськими загарб­никами брало участь 280 жителів села, з них 105 — загинуло, 130 — відзначено орденами і ме­далями.
1955 року в Новій Чорториї споруджено два пам'ятники 52 воїнам, які полягли смертю хо­робрих під час визволення села.
Тут зберігається заповідний парк і палац — пам'ятка садово-паркової архітектури першої половини XIX століття.

Сучасна карта - Нова Чортория