Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Липне

ЛИПНЕ — село, центр сільської Ради. Розта­шоване за 10 км на північний схід від районно­го центру, за 12 км від залізничної станції Печанівка, неподалік автошляху Житомир — Любар. Дворів — 412. Населення — 1516 чоловік. Сільраді підпорядковане с. Кутище.
За колгоспом «Радянський шлях», центральна садиба якого розміщена в Липному, закріплено 3422 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2366 га орної землі Колгосп вирощує зернові культури та цукрові буряки, спеціалізується на свинарстві.
Працюють середня школа, в якій 29 учителів навчають 394 учнів, будинок культури на 450 місць, дві бібліотеки з фондом понад 8 тис. книг, дільнична лікарня на 36 ліжок, дитячі ясла, 5 торговельних точок, відділення зв'язку, побуто­вий комбінат.
Партійна організація (осередок створено 1921 року) налічує в своєму складі 42 комуністи, 2 комсомольські (осередок виник 1923 року)—143 члени ВЛКСМ.
За успіхи в праці 92 трудівників села наго­роджено орденами й медалями Союзу PCP, се­ред них голову колгоспу В. Д. Гришкуна та бри­гадира механізованого загону Й. З. Єдинака — орденом Трудового Червоного Прапора.
Село вперше згадується 1581 року.
Радянська влада встановлена в січні 1918 року.
В боротьбі проти німецько-фашистських за­гарбників брало участь 90 жителів села, з них 77 — загинуло, 40 — відзначено орденами й ме­далями. Під час визволення села від гітлерівців полягло 205 воїнів Червоної Армії, в т. ч. про­славлений снайпер Герой Радянського Союзу М. Т. Усик.
За мужність і відвагу, виявлені в боях на озері Хасан, уродженець села Г. Ф. Нечинорук у 1988 році нагороджений орденом Леніна, а в 1940 році за участь у боях з білофіннами — ор­деном Червоного Прапора.
На території Липного в 1954 — 1965 pp. спо­руджено 4 пам'ятники на честь загиблих воїнів-односельців та воїнів-визволителів села.
На околицях і в центрі Липного та Кутища виявлено залишки поселення доби бронзи, скіф­ського часу, черняхівської культури, а також давньоруське поселення.

Сучасна карта - Липне