Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Зелениця

ЗЕЛЕНИЦЯ — село, центр сільської Ради, роз­ташоване за 37 км від райцентру, за 12  км від за­лізничної станції Яблунець. Дворів — 75, насе­лення — 214 чоловік. Сільраді підпорядковані села Гута-Зеленицька, Дуга.
В Зелениці розміщена центральна садиба кол­госпу ім. Жданова, що обробляє 1,6 тис. га сіль­ськогосподарських угідь, у т. ч. 1 тис. орної землі. Господарство зерново-тваринницького на­пряму. За високі виробничі показники 6 колгосп­ників відзначені урядовими нагородами.
Працюють восьмирічна школа (10 учителів і 168 учнів), клуб на 200 місць, бібліотека з книжковим фондом 5 тис. примірників, фельд­шерсько-акушерський пункт, три магазини.
Сільська парторганізація налічує 16 комуні­стів, комсомольська — 21 члена ВЛКСМ.
Село засноване на початку XIX ст. Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
В період окупації німецько-фашистськими за­гарбниками діяла підпільна група, яку очолю­вав А. І. Малахівський.
На фронтах Великої Вітчизняної війни та в партизанських загонах проти гітлерівських за­гарбників билося 55 жителів села, з них 5 заги­нули. За героїзм, виявлений у боротьбі з воро­гом, 19 чоловік удостоєно урядових нагород. Пов­ним кавалером ордена Слави повернувся з війни Й. К. Войтківський.

Сучасна карта - Зелениця