Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Тупальці

ТУПАЛЬЦІ — село, центр сільської Ради, роз­ташоване за 22 км від райцентру, за 13 км від залізничної станції Новоград-Волинський II. Дво­рів — 326, населення — 1 тис. чоловік. Сільраді підпорядковані села Абрамок, Катюха, Новозелене.
В Тупальцях розміщується центральна сади­ба колгоспу «Перше Травня», що має в користу­ванні 2,2 тис. га земельних угідь, у т. ч. 1,4 тис. га орної землі, 530 га лісу. Провідними сільсько­господарськими культурами є пшениця, жито, льон, картопля. Тваринництво м'ясо-молочного напряму.
Працюють восьмирічна школа, де 17 учите­лів навчають 250 учнів, будинок культури на 500 місць, бібліотека з книжковим фондом 10 тис. примірників, лікарня на 50 ліжок, амбулаторія, аптека, дитячі ясла, водолікарня, два магазини, відділення зв'язку.
За трудові досягнення 49 жителів села наго­роджені орденами й медалями СРСР.
Сільська парторганізація об'єднує 23 комуні­стів, комсомольська — 70 членів ВЛКСМ.
Село відоме з 1650 року. Радянська влада вста­новлена в січні 1918 року. Влітку 1920 року в Тупальцях стояв штаб Першої Кінної армії. Тут перебував С. М. Будьонний.
На фронтах Великої Вітчизняної війни било­ся 138 жителів села, в партизанських загонах — 30, з них 52 загинули. За героїзм, виявлений у боротьбі з німецько-фашистськими загарбника­ми, 66 чоловік відзначено урядовими нагоро­дами.
На братській могилі воїнів, які полягли, ви­зволяючи село від німецько-фашистських оку­пантів, встановлено обеліск Слави.
1962 року споруджено пам'ятник В. І. Леніну.

Сучасна карта - Тупальці