Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Привітів

ПРИВІТІВ — село, центр сільської Ради. Роз­ташований на берегах невеличкої річки Тюкелівки, за 20 км на північ від районного центру та за 2 км від найближчої залізничної станції Печанівка. Дворів — 473. Населення — 1600 чо­ловік. Сільраді підпорядковане с. Горопаї.
На території Привітова розміщена централь­на садиба колгоспу «Заповіт Леніна», за яким закріплено 3108 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2796 га орної землі. Господарство спеціа­лізується на відгодівлі великої рогатої худоби, вирощує зернові культури, цукрові буряки та картоплю.
В селі є відділення районного об'єднання «Сільгосптехніки».
Працюють восьмирічна школа, в якій 14 учи­телів навчають 376 учнів, будинок культури на 500 місць, дві бібліотеки з фондом 4,5 тис. книг, медпункт, дитячі ясла, відділення зв'язку, два магазини.
Партійна організація (створена 1921 року) об'єднує 47 комуністів, 2 комсомольські (осере­док виник 1922 року) —104 членів ВЛКСМ.
За успіхи в праці 40 трудівників відзначено урядовими нагородами.
Перша згадка про село належить до 1585 року.
Радянська влада встановлена в січні 1918 року. 1920 року в селі виникла перша у районі сільськогосподарська комуна ім. Карла Маркса.
295 жителів Привітова боролося проти німець­ко-фашистських загарбників, 210 — загинуло за Батьківщину, 180 — за бойові заслуги наго­роджено орденами й медалями. За хоробрість і відвагу, виявлені в боях під час захоплення плацдарму на Одері, Г. П. Слободенюку при­своєно звання Героя Радянського Союзу.
1954 року в селі споруджено обеліск Слави на честь 87 воїнів, які загинули під час визво­лення Привітова від гітлерівських окупантів.
Уродженцем села є генерал-лейтенант О. М. Татаринов.
На околицях Привітова виявлено залишки поселення пізньотрипільської культури, доби бронзи, 2 — черняхівської культури та давньо­руське городище.

Сучасна карта - Привітів