Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Зольня

ЗОЛЬНЯ — село, центр сільської Ради, роз­ташоване на річці Золенці, за 22 км від рай­центру, за 22 км від залізничної станції Олевськ. Дворів — 92, населення — 465 чоловік. Сільраді підпорядковані села Ковальове й Сердюки.
У Зольні розміщується центральна садиба колгоспу ім. Кірова, який
користується 1,4 тис. га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 0,6 тис. га орної землі. В господарстві вирощуються зерно­ві й технічні культури, тваринництво м'ясо-молочного напряму. На площі 610 га проведено меліоративні роботи.
У селі є восьмирічна школа, де 12 учителів навчають 145 учнів, клуб, дві бібліотеки з книж­ковим фондом 8,8 тис. примірників, дільнична лікарня на 25 ліжок, відділення зв'язку, два ма­газини.
Сільська парторганізація об'єднує 17 комуні­стів, три комсомольські — 64 члени ВЛКСМ.
За успіхи в праці 28 громадян нагороджено орденами і медалями СРСР.
Село відоме з 1780 року. Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
За тимчасової німецько-фашистської окупації жителі села були активними учасниками парти­занського руху. За зв'язок з партизанами фа­шисти повністю спалили село, розстріляли 43 чо­ловіка. На фронтах Великої Вітчизняної війни билися з окупантами 155 чоловік, з них загинуло 56. За мужність і відвагу, виявлені в боях з во­рогом, 43 чоловіка нагороджені орденами й ме­далями.
В селі встановлено пам'ятник командиру партизанського загону І. В. Морозу, який заги­нув у селі 1943 року.
В 1972 році поставлено пам'ятник С. М. Кі­рову.

Сучасна карта - Зольня