Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Мостове

МОСТОВЕ (до 1946 року — Війтовці) — село, центр сільської Ради. Розташоване у верхів'ї річ­ки Унави (притока Ірпеня), за 20 км на схід від районного центру та за 12 км від залізничної станції Бровки. Дворів — 314. Населення — 833 чоловіка.
На території села розміщений відділок Андрушівського бурякорадгоспу.
В селі працюють восьмирічна школа, в якій 10 педагогів навчають 125 учнів, клуб на 150 місць, бібліотека з фондом 6,6 тис. книг, фельд­шерсько-акушерський пункт, дитячий садок, від­ділення зв'язку.
Партійна організація об'єднує 17 комуністів, дві комсомольські — 34 членів BЛKCM.
За трудові досягнення 28 жителів села від­значено урядовими нагородами СРСР.
Село Війтовці відоме з 1683 року. Сучасна назва надана на честь партизана Мостового, якого в 1942 році закатували гітлерівці.
В січні 1918 року встановлено Радянську владу.
187 жителів села боролися з ворогом у роки Великої Вітчизняної війни, з них 125 — удосто­єні орденів і медалей.
1957 року встановлено, пам'ятник на могилі старшого лейтенанта Окунева, який загинув під час визволення села. 1964 року в центрі Мосто­вого споруджено пам'ятник 104 воїнам-односельцям, полеглим в боротьбі з німецько-фашистськи­ми загарбниками.

Сучасна карта - Мостове