Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Хотинівка

ХОТИНІВКА — село, центр сільської Ради, розташоване за 8 км на південний схід від ра­йонного центру, за 12 км від залізничної станції Коростень й за 2,5 км від автошляху Коро­стень — Малин. Дворів — 344. Населення — 1000 чоловік. Сільраді підпорядковані села Домолоч, Іскорость, Ростяжин, Соболівка.
На території Хотинівки розміщена цент­ральна садиба колгоспу «Жовтень», за яким закріплено 2626 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2070 га орної землі. Вирощують зер­нові культури, льон, картоплю. Розвинуте тва­ринництво м’ясо-молочного напряму. За трудові успіхи 55 чоловік удостоєно орденів і медалей.
Тут є середня школа, де 20 учителів навчають 296 учнів, будинок культури на 250 місць, бібліо­тека з книжковим фондом 7,3 тис. томів, фельд­шерсько-акушерський пункт.
У партійній організації села Хотинівки на­лічується 24 комуністи, у комсомольській (ство­рена 1928 року) — 32 члени ВЛКСМ,
Перша писемна згадка про Хотинівку датує­ться 1649 роком.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
На фронтах Великої Вітчизняної війни і в партизанських загонах воювало проти німецько-фашистських загарбників 175 жителів села, 124 з них нагороджено орденами й медалями. 46 чо­ловік загинуло смертю хоробрих. У 1956 і 1970 рр. на честь односельців і 110 воїнів-визволителів Хотинівки, які полягли в боях з ворогом, спору­джено два обеліски Слави.
Уродженцем с. Іскорості є С. А. Козак (1902— 1953), радянський військовий діяч, генерал-лей­тенант, двічі Герой Радянського Союзу, Народний герой Югославії. У с. Ростяжині народився укра­їнський радянський письменник П. П. Клименко.
Поблизу с. Хотинівки виявлено залишки дав­ньоруського поселення.

Сучасна карта - Хотинівка