Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Маркуші

МАРКУШІ — село, центр сільської Ради. Роз­ташовані за 7 км на південний захід від район­ного центру та залізничної станції Бердичів, по­близу автошляху Бердичів — Хмільник. Дворів — 382. Населення —1002 чоловіка. Сільраді підпо­рядковане с. Обухівка.
На території Маркушів розміщена центральна садиба колгоспу ім. А. О. Жданова, за яким за­кріплено 2361 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2100 га орної землі. В господарстві виро­щують зернові культури, розвинуте м’ясо-молоч­не тваринництво.
Працюють середня школа (21 учитель і 255 учнів), бібліотека з фондом 4 тис. книг, мед­пункт.
2 партійні організації (колгоспу і середньої школи) об’єднують 29 комуністів, 2 комсомоль­ські — 94 членів ВЛКСМ. Партійний осередок створено 1922-го, комсомольський —1924 року.
За успіхи, досягнуті в розвитку сільського господарства, освіти і медицини, 58 трудівників села нагороджено орденами й медалями Союзу PCP.
Село відоме з XVI століття.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
В роки Великої Вітчизняної війни в селі дія­ла підпільна комсомольська група, організато­рами і керівниками якої були М. Г. Базилевич, Н. Ф. Галямшин, брати В. К. і T. К. Конецькі. За мужність і відвагу в боротьбі з ворогом їх по­смертно відзначено урядовими нагородами.
210 жителів села билося з німецько-фашист­ськими загарбниками, 140 — загинуло, 180 — за бойові подвиги нагороджено орденами й меда­лями.
В селі на братській могилі воїнів, які заги­нули під час визволення Маркушів від гітлерів­ських окупантів, 1957 року споруджено обеліск Слави.
Поблизу Маркушів і Обухівки виявлено за­лишки 2 поселень трипільської культури, посе­лення доби бронзи і скіфського часу та 2 посе­лень черняхівської культури.

Сучасна карта - Маркуші