Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Діброва

ДІБРОВА — селище міського типу, центр се­лищної Ради, розташоване за 30 км від район­ного центру, за 1 км від залізничної станції Дров'яной Пост. Дворів — 397, населення 1,2 тис. чоловік. Селищній Раді підпорядковане селище Дружба.
Найбільшим підприємством Діброви є Олевський щебеневий завод. На території селища Дружба діє каменедобувний завод.
У Діброві є середня школа, де 20 учителів навчають 333 учні, клуб на 250 місць, чотири магазини, дві бібліотеки -з книжковим фондом 12,4 тис. примірників, два медичні пункти.
За сумлінну працю лікаря Є. Г. Дубченка 1952 року нагороджено орденом Леніна. Всього за трудові звершення орденами й медалями Союзу PCP відзначено 11 чоловік.
Дві селищні парторганізації об'єднують 50 ко­муністів, комсомольська — 96 членів ВЛКСМ. Партійний і комсомольський осередки створені в 1925 році.
Селище виникло наприкінці XIX ст., коли по­чали будувати залізницю Київ — Ковель. Радян­ська влада встановлена в січні 1918 року.
У Великій Вітчизняній війні брали участь 56 жителів селища, з них загинуло 11. За муж­ність і відвагу, виявлені в боротьбі з ворогом, 33 воїни нагороджені бойовими орденами й ме­далями.
На території Діброви встановлено пам'ятник В. І. Леніну. На могилі партизана І. Ф. Шпаковського споруджено пам'ятник.

Сучасна карта - Діброва