Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Буряки

БУРЯКИ - село, центр сільської Ради. Роз­ташовані за 26 км на південний захід від район­ного центру та залізничної станції Бердичів. Дворів — 347. Населення — 930 чоловік.
В селі розміщена центральна садиба колгоспу ім. Г. І. Петровського, за яким закріплено 2109 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1842 га орної землі. В господарстві вирощують зернові й тех­нічні культури, розвинуте м’ясо-молочне тварин­ництво. Колгосп має пасіку, яка налічує 210 бджолосімей. За перевиконання показників сіль­ського господарства в червні 1972 року колгосп нагороджено перехідним Червоним прапором Мі­ністерства сільського господарства СРСР і ВЦРПС.
Працюють восьмирічна школа, в якій 12 учи­телів навчають 140 учнів, клуб на 200 місць, ста­ціонарна кіноустановка, бібліотека з фондом 6,5 тис. книг, дитячі ясла на 35 місць, фельдшер­сько-акушерський пункт, 2 магазини, побутова майстерня.
Партійна організація об’єднує 24 комуністів, 2 комсомольські — 52 членів ВЛКСМ. Організації виникли 1924 року.
За успіхи, досягнуті в праці, 51 трудівника села нагороджено орденами й медалями СРСР, серед них голову колгоспу С. М. Никодюка — ор­деном Леніна, колгоспника С. В. Дігтяренка — орденом Жовтневої Революції, бригадира садовогородньої бригади І. М. Козака і свинарку Н. П. Бранденбург — орденом Трудового Черво­ного Прапора.
Село відоме з 1776 року.
Радянську владу встановлено в січні 1918 ро­ку. 1928 року в селі організовано ТСОЗ.
Під час Великої Вітчизняної війни проти ні­мецько-фашистських окупантів бився 281 житель села, з них 151 — загинув смертю хоробрих, 237 — відзначено орденами й медалями.
1965 року на братській могилі воїнів-визволи- телів Буряків встановлено пам’ятник, а 1970 ро­ку споруджено обеліск вічної Слави воїнам-односельцям, полеглим  у боротьбі з гітлерівцями.
На території Буряків виявлено залишки посе­лення черняхівської культури.

Сучасна карта - Буряки