Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Мар'янівка

МАР'ЯНІВКА— село, центр сільської Ради, розташоване в лісистій місцевості, за 16 км від районного центру, за ЗО км від залізничної стан­ції Курне. Дворів — 607, населення — 1,8 тис. чо­ловік. Сільраді підпорядковані села Дорогань, Зятинець, Ожгів, Турова.
На базі великих запасів кварцевих пісків з 1700 року тут діє склозавод, що випускає апте­карський посуд. Крім заводу, в селі є бригада колгоспу ім. Дзержинського (центральна садиба в селі Ялишеві).
Працює середня школа, де 26 учителів на­вчають 407 учнів, клуб на 120 місць, бібліотека з книжковим фондом 8,6 тис. примірників, діль­нична лікарня на 25 ліжок, пологовий будинок.
За успіхи в праці 83 жителів села нагоро­джено орденами й медалями.
Сільська парторганізація об'єднує 37 комуні­стів, дві комсомольські —155 членів ВЛКСМ. Комсомольський осередок створено 1924 року.
Село засноване наприкінці XVI ст. В 1905— 1907 pp. на Мар'янівському заводі відбулися ро­бітничі страйки. В січні 1918 року встановлено Радянську владу.
В роки Великої Вітчизняної війни 188 жите­лів села зі зброєю в руках відбивали гітлерів­ську навалу. З них 82 загинули.
За тимчасової окупації у навколишніх лісах вели боротьбу проти загарбників партизанські загони з'єднання С. Ф. Маликова та Ю. О. Старченка, в складі яких було чимало мар'янівців. У селі діяла підпільна група. За героїзм, вияв­лений у роки війни, 120 жителів села удостоєні орденів й медалей СРСР. У боях за село загину­ло 19 воїнів Радянської Армії.

Сучасна карта - Мар'янівка