Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Вільха

ВІЛЬХА – село, центр сільської Ради, розта­шоване на правому березі річки Случі, за 39 км від районного центру та за 15 км від залізничної станції Миропіль. Дворів – 364. Населення – 1089 чоловік. Сільраді підпорядковані села Буб­ни, Дубове, Лучиста, Мала Токарівка, Ольшанка, Улянівка й Цеберка.
На території Вільхи міститься центральна садиба колгоспу ім. XVIII партз’їзду, за яким за­кріплено 5 тис. га землі, в т. ч. 1,8 тис. га орної. Господарство спеціалізується на вирощуванні льону й картоплі. Розвинуте м’ясо-молочне тва­ринництво.
За успіхи в розвитку сільського господарства 52 трудівники нагороджені орденами й медалями СРСР, а свинарка О. М. Лукащук удостоєна ор­дена Леніна.
Працюють восьмирічна школа, в якій 15 учи­телів навчають 179 учнів, будинок культури із залом на 250 місць, дві бібліотеки з фондом по­над 11 тис. книжок, медпункт.
Партійна і комсомольська організації Вільхи засновані 1925 року. Тепер вони об’єднують 28 комуністів та 11 комсомольців.
Село відоме з 1780 року.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
У роки Великої Вітчизняної війни проти ні­мецько-фашистських загарбників 27 місцевих жителів перебували в партизанських загонах, 339 чоловік билися на фронтах Великої Вітчиз­няної війни. Влітку 1942 року в місцевому Миропільському лісі висадилося 12 десантників із «Великої землі». Комісаром групи був житель села Вільхи вчитель І. Л. Гітуляр. Сформований ним пізніше партизанський загін ім. Щорса на кінець літа 1943 року налічував уже 375 бійців. У боротьбі з ворогом у роки війни загинуло 128 жителів села. За героїзм і мужність, виявлені на фронтах Великої Вітчизняної війни, 137 чоловік відзначено урядовими нагородами.
Вшановуючи пам’ять воїнів, які віддали своє життя в боротьбі з фашистами, трудящі села спо­рудили їм два пам’ятники.

Сучасна карта - Вільха