Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Троща

ТРОЩА — село, центр сільської Ради, розта­шоване на обох берегах річки Тетерева, за 20 км від районного центру та за 15 км від залізничної станції Чуднів-Волинський. Дворів — 555. Населення —1828 чоловік. Сільраді підпорядковане селище Ясопіль.
На території Трощі міститься центральна са­диба колгоспу «Іскра», який обробляє 3335 га землі, в т. ч. 2764 га орної. Вирощують пере­важно зернові культури. Розвинуте м'ясо-молоч­не тваринництво.
За високі показники у праці 84 трудівники села удостоєні високих нагород, у т. ч. орденом Леніна нагороджена свинарка Н. Г. Зелінська.
Тут працюють середня школа, де 22 учителі навчають 300 учнів, клуб із стаціонарною кіно­установкою, бібліотека з фондом 14 тис. книжок, лікарня на 25 ліжок, аптека, дитячі ясла й садок на 40 місць, відділення зв'язку.
Партійна організація об'єднує 33 комуністи, комсомольська — 68 членів ВЛКСМ.
Село відоме з 1585 року.
Радянська влада встановлена в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни 350 жите­лів села пішли на фронт, з них 167 загинуло, 174 — відзначені орденами й медалями СРСР.
На честь воїнів, полеглих у боях за Батьків­щину, трудящі села спорудили пам'ятник.
У селі є парк-заповідник XIX століття.

Сучасна карта - Троща