Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Берестовець

БЕРЕСТОВЕЦЬ (до 1946 року Татарновичі) — село, центр сільської Ради, розташоване за 18 км на північний схід від районного центру та заліз­ничної станції Коростень. Дворів — 330. Населен­ня — 579 чоловік.
На території села розміщена бригада колгоспу ім. Чапаєва (центральна садиба в с. Дідковичах). За успіхи в розвитку сільського господар­ства 21 чоловік нагороджений орденами й меда­лями.
У Берестовці є восьмирічна школа, де 10 учи­телів навчають 108 учнів, клуб, бібліотека з книжковим фондом 7,1 тис. томів, фельдшерсько-акушерський пункт.
В партійній організації (створена 1924 року) налічується 20 комуністів, комсомольській (ство­рена 1923 року) — 11 членів BЛKCM.
Перша писемна згадка про село датується 1629 роком.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни 257 жите­лів Берестовця мужньо билися на фронтах про­ти фашистських загарбників. 114 чоловік наго­роджено орденами й медалями, 103 — полягли смертю хоробрих. В боях за визволення села від гітлерівців загинуло 32 воїни Червоної Армії. Серед них росіяни М. М. Коробов, М. С. Кудрявцев, українець М. П. Карпенко, узбек
Н. Абдулханов, туркмен Ш. Ішмухамедов та інші.
1957 року споруджено пам’ятник В. І. Леніну. 1967 року встановлено обеліск на честь односель­ців і визволителів Берестівця, які загинули в боях проти гітлерівських окупантів.

Сучасна карта - Берестовець