Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Солов'ївка

СОЛОВІЇВКА — село, центр сільської Ради, розташоване за 58 км на південний схід від ра­йонного центру, за 25 км від залізничної станції Скочище й за 20 км від автошляху Київ — Львів. Дворів — 822. Населення — 1749 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Малинівка й Морозівка.
На території Соловіївки розміщена централь­на садиба колгоспу «Новий хлібороб», який має в користуванні 4316 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 3746 га орної землі. Провідними
культурами є озима пшениця, жито та цукровий буряк. Розвинуте тваринництво молочного на­пряму й птахівництво. За успіхи в розвитку сіль­ського господарства 73 колгоспники нагороджено орденами й медалями.
У селі є середня школа, де 32 вчителі на­вчають 364 учні, будинок культури на 270 місць, бібліотека з книжковим фондом 9,2 тис. томів, медична амбулаторія.
У партійній організації (створена 1927 року) налічується 34 комуністи, у комсомольській (створена 1927 року) —106 членів ВЛКСМ.
Перша писемна згадка про село датується 1746 роком. У 1863 та 1864 рр. у Соловіївці від­булися селянські заворушення.
Радянську владу встановлено в січні 1918 ро­ку. Під час австро-німецької окупації село було охоплене повстанським рухом. Тут деякий час перебував волосний підпільний штаб повстання.
У роки Великої Вітчизняної війни 715 жите­лів села билися проти німецько-фашистських за­гарбників. За виявлений героїзм у боях з воро­гом 547 чоловік нагороджено орденами й меда­лями. 250 — загинуло смертю хоробрих. За виз­волення Соловіївки від гітлерівських окупантів віддали своє життя Герої Радянського Союзу Г. І. Гур'єв — уродженець Курської області, Л. І. Попов — уродженець Воронезької області, та А. В. Косарев — уродженець Рязанської об­ласті.
В селі Морозівці народилася М. Г. Кузьменко, яка в 1927 році обиралася членом ВУЦВКу.

Сучасна карта - Солов'ївка