Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Кропивня

КРОПИВНЯ — село, центр сільської Ради, роз­ташоване за 13 км на південний схід від район­ного центру й залізничної станції Коростишів та за 12 км від автошляху Київ — Львів. Дворів — 214. Населення — 567 чоловік. Сільраді підпоряд­ковані населені пункти Видумка, Голубівка та Єлизаветівка.
На території Кропивні розміщена центральна садиба колгоспу «Ленінським шляхом», який має. в користуванні 2173 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1932 га орної землі. Вирощують зер­нові культури, картоплю. Розвинуте м'ясо-молоч­не тваринництво. У селі є також лісництво, за яким закріплено 4437 га лісу. За успіхи в роз­витку сільського господарства 31 колгоспника нагороджено орденами й медалями.
В селі є початкова школа, будинок культури на 250 місць, бібліотека з книжковим фондом 8336 томів, медична амбулаторія.
У партійній організації (створена 1929 року) налічується 12 комуністів, у комсомольській (створена 1929 року) —16 членів ВЛКСМ.
Перша писемна згадка про село датується 1783 роком. У 1872 році тут відбулося селянське повстання проти поміщицької сваволі, яке було придушене військами.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни 191 житель села бився проти німецько-фашистських загарб­ників. 140 чоловік нагороджено орденами й ме­далями Радянського Союзу. 101 — загинув смер­тю хоробрих.

Сучасна карта - Кропивня