Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


П'ятка

П'ЯТКА — село, центр сільської Ради, розта­шоване за 20 км від районного центру та за 12 км від залізничної станції Михайленки. Дворів — 630. Населення — 1609 чоловік. Сільраді підпорядковане с. Пилипівка.
На території П'ятки міститься центральна са­диба колгоспу «Пам'ять Леніна», який обробляє 4712 га землі, в т. ч. 3582 га орної. Вирощують зернові культури та овочі. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво.
За успіхи в розвитку народного господарства 89 трудівників села відзначено урядовими на­городами. Серед них орденом Жовтневої Рево­люції нагороджено голову колгоспу С. К. Семенюка.
У селі є середня школа, де 25 учителів на­вчають 536 учнів, будинок культури із залом на 200 місць, дві бібліотеки з фондом 20 тис. книжок, лікарня на 30 ліжок, аптека, ветлікар­ня, відділення зв'язку, їдальня.
Партійна організація (створена 1919 року) об'єднує 50 комуністів, комсомольська (перший осередок виник у тому ж році) — 67 членів ВЛКСМ.
Село відоме з 1593 року, коли поблизу нього учасники антикріпосницького повстання, яким керував Косинський, зазнали поразки. У виз­вольній війні 1648—1654 рр. під П'яткою відбу­валися бої селянсько-козацьких загонів проти польсько-шляхетських військ. В роки буржуазно-демократичної революції 1905—1907 рр. тут від­бувалися масові селянські виступи.
Радянська влада встановлена в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни на фронт пішло 330 жителів села, 109 з них загинуло, 205 — удостоєні орденів і медалей СРСР.
Трудящі П'ятки встановили пам'ятник В. І. Леніну та пам'ятник воїнам, які полягли в боях проти німецько-фашистських загарбників.

Сучасна карта - П'ятка