Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Суємці

СУЄМЦІ — село, центр сільської Ради, розта­шоване на обох берегах річки Смолки, за 15 км від райцентру, за 7 км від залізничної станції Колодянка. Дворів — 536, населення — 1,6 тис. чоловік. Сільраді підпорядковане с. Володими­рівка.
В Суємцях міститься центральна садиба кол­госпу «40-річчя Жовтневої революції», який має в користуванні 3,2 тис. га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2,4 га орної землі. Провідними галу­зями господарства є льонарство та м'ясо-молочне тваринництво. За високі врожаї льону колгосп у 1954 і 1957 рр. був учасником ВСГВ.
На території села є восьмирічна школа, де 14 учителів навчають 246 учнів, будинок куль­тури на 600 місць, дві бібліотеки з книжковим фондом 10 тис. примірників, дільнична лікарня на 50 ліжок, відділення зв'язку.
За успіхи в розвитку сільського господарства 172 трудівники нагороджені орденами й меда­лями.
Сільська парторганізація об'єднує 44 комуні­сти, комсомольська (створена 1923 року) —43 члени ВЛКСМ.
Перша письмова згадка про село належить до 1571 року. В січні 1918 року встановлено Радян­ську владу.
На фронтах Великої Вітчизняної війни вою­вав 281 житель села. 28 чоловік були учасниками партизанської боротьби, 281 чоловіка за героїзм, виявлений у боротьбі з німецько-фашистськими загарбниками, нагороджено орденами і медалями.
На честь 172 односельців, які полягли в боях з фашистами, споруджено пам'ятник. У центрі села встановлено пам'ятник В. І. Леніну.
Неподалік Суємців розкопано поховання доби міді, виявлено давньоруське городище.

Сучасна карта - Суємці