Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Мотовилівка

МОТОВИЛІВКА — село, центр сільської Ради. Розташована на березі річки Караньки (прито­ка Случі), за 15 км на південь від районного центру та за 45 км від найближчої залізничної станції Печанівка. Дворів — 410. Населення — 1392 чоловіка. Сільраді підпорядковане с. Семенівка.
В Мотовилівці розміщена центральна садиба колгоспу «Перемога», за яким закріплено 3355 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 3013 га орної землі та 34 га саду. В господар­стві вирощують зернові й технічні культури, розвинуте м'ясо-молочне тваринництво.
Крім колгоспу, на території села міститься відділення районного об'єднання «Сільгосптех­ніки».
Працюють середня школа, в якій 28 учителів навчають 437 учнів, будинок культури на 350 місць, дві бібліотеки з фондом 12 тис. книг, фельдшерсько-акушерський пункт, дитячі ясла, комбінат побутового обслуговування, відділення зв'язку, їдальня, універмаг, продуктовий ма­газин.
Партійна організація села (осередок створе­но 1922 року) об'єднує 88 комуністів, 2 комсо­мольські (осередок виник 1923 року) —167 чле­нів ВЛКСМ.
За успіхи в праці 76 трудівників села наго­роджено орденами й медалями Союзу PCP.
Мотовилівка згадується в акті від 7 грудня 1601 року в списку містечок і сіл Луцького пові­ту, спустошених і спалених татарами.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни 190 жите­лів села боролися проти німецько-фашистських загарбників, 95 — віддали своє життя за Бать­ківщину, 83 — відзначені орденами й медалями. В боях за визволення Прибалтики смертю хо­робрих поліг уродженець села І. М. Мороз, яко­му посмертно присвоєно звання Героя Радян­ського Союзу. В Даугавпілсі (Латвійська PCP) його ім'ям названо одну з вулиць. Ім'я славного земляка присвоєно піонерській дружині Мотовилівської середньої школи.
1956 року в селі споруджено обеліск Слави на честь загиблих воїнів-односельців і 40 воїнів-визволителів Мотовилівки.

Сучасна карта - Мотовилівка