Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Прутівка

ПРУТІВКА – село, центр сільської Ради, роз­ташоване на берегах річки Тні, притоки Случі, за 26 км від районного центру та за 36 км від залізничної станції Курне. Дворів – 68. Насе­лення – 244 чоловіка. Сільраді підпорядковані села Білки, Жовтий Брід, Костянтинівна, Новопрутівка та Новохатки.
У Прутівці міститься центральна садиба кол­госпу «Перемога», за яким закріплено 1,5 тис. га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1 тис. га ор­ної землі, 1,5 тис. га лісу. Господарство спеціалі­зується на вирощуванні льону, картоплі. Розви­нуте м’ясо-молочне тваринництво. Допоміжні під­приємства – млин, пилорама, столярна май­стерня.
За успіхи в розвитку сільського господарства 25 трудівників села удостоєні орденів і медалей СРСР.
Є восьмирічна школа, де 12 учителів навчають 141 учня, клуб на 170 місць, дві бібліотеки з книжковим фондом понад 8 тис. книжок.
На обліку в партійній організації 18 комуні­стів, у комсомольській – 46 членів ВЛКСМ.
Село відоме з 1859 року.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
120 жителів села билися з ворогом на фронтах Великої Вітчизняної війни, 53 з них загинули, 62 – відзначені урядовими нагородами.
За активну участь у відбудові народного гос­подарства медалями «За доблесну працю у роки
Великої Вітчизняної війни 1941–1945 рр.» наго­роджено 41 жінку села.
На честь воїнів-визволителів у Прутівці вста­новлено пам’ятник.

Сучасна карта - Прутівка