Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Раківщина

РАКІВЩИНА – село, центр сільської Ради, розташоване на лівому березі річки Норину, при­токи Ужа, за 12 км на схід від районного центру, за 12 км від залізничної станції Овруч, на авто­шляху Овруч – Народичі. Дворів – 313. Населен­ня – 1018 чоловік. Сільраді підпорядковані села Великі Мошки, Гуничі, Малі Мошки, Новосілки, Слобода-Новоселицька.
На території Раківщини розміщена централь­на садиба колгоспу «Шлях до комунізму», який має в користуванні 2690 га сільськогосподар­ських угідь, у т. ч. 1704 га орної землі. Провід­ними сільськогосподарськими культурами є жито, пшениця, льон та картопля. Розвинуте тварин­ництво м’ясо-молочного напряму. За успіхи, до­сягнуті в розвитку сільського господарства, 58 трудівників відзначено орденами й медалями, в т. ч. скотаря П. М. Шендерчука, доярку З. С. Лисинчук, рільника М. С. Васильчука та ланкову Л. З. Стоцьку – орденом Трудового Червоного Прапора. Колгоспницю Г. О. Пінчук було обрано делегатом III Всесоюзного з’їзду колгоспників, Л. М. Зарницькій присвоєно звання заслуженого вчителя УРСР.
В селі є десятирічна школа, де навчається 200 учнів і працюють 25 учителів, будинок куль­тури на 400 місць, бібліотека з книжковим фон­дом понад 6 тис. томів, фельдшерсько-акушерський пункт, відділення зв’язку.
У партійній організації налічується 43 кому­ністи, в комсомольській – 37 членів ВЛКСМ.
Село засноване в другій половині XV століття.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни 464 жителі села билися на фронтах і в партизанських заго­нах проти німецько-фашистських загарбників, 362 чоловіка нагороджено орденами й медалями, 302 – полягли смертю хоробрих. 1965 року загиб­лим односельцям споруджено обеліск Слави. У 1943 році зв’язковий партизанського загону Г. В. Дяченко (нині кавалер ордена Трудового Червоного Прапора, голова колгоспу ім. Паризь­кої комуни с. Гуничів) з групою товаришів ви­садив у повітря разом з гітлерівцями приміщення гебітскомісаріату в м. Овручі.
Уродженцями с. Раківщини є Є. Г. Федорен ко – доктор філософських наук, професор, А. С. Яскажук – кандидат педагогічних наук, І.М. Лопатюк – кандидат медичних наук, Я. І. Дрозд – заслужений діяч науки БРСР.
Поблизу с. Гуничів знайдено кам’яні знаряд­дя праці доби бронзи.

Сучасна карта - Раківщина