Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Високе

ВИСОКЕ (до 1950 р. два села — Високе-Українське і Високе-Чеське) — село, центр сільської Ради, розташоване за 11 км від районного цент­ру, за 10 км від залізничної станції Горбаші. Дворів — 598, населення — 1,7 тис. чоловік. Сіль­раді підпорядковане с. Осники.
У Високому розміщується центральна садиба колгоспу ім. 1 Травня, який спеціалізується на виробництві свинини. Колгосп має в користу­ванні 2,5 тис. га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2,1 тис. га орної землі. Допоміжні підприємства: млин, пункт виробництва трав'яної муки, пилорама.
На території села працюють середня школа, в якій 33 вчителі навчають 400 учнів, будинок культури на 400 місць, дві бібліотеки з книжко­вим фондом 13,6 тис. книг, дільнична лікарня на 35 ліжок, аптека, пологовий будинок, дитячі ясла-садок, поштове відділення, ощадна каса, шість магазинів, дві майстерні побутового обслу­говування.
За трудові успіхи 62 жителі села нагороджені орденами й медалями Радянського Союзу. В селі живе і працює знатна ланкова-льонарка Герой Соціалістичної Праці, депутат Верховної Ради УРСР Н. Г. Заглада. Г. М. Баб'як — бригадир тракторної бригади, удостоєний ордена Жовтне­вої Революції.
Дві партійні організації села об'єднують 44 комуністи, дві комсомольські —142 члени ВЛКСМ.
Село відоме з 1584 року. Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
250 жителів Високого брали участь у Вели­кій Вітчизняній війні, з них 170 загинуло, 91 на­городжено бойовими орденами й медалями.
На честь загиблих односельців вдячні зем­ляки спорудили обеліск Слави, на чотирьох брат­ських могилах воїнів-визволителів, в одній з яких похований Герой Радянського Союзу Д. І. Плакидін, встановили пам'ятники.
Неподалік Високого виявлено поселення три­пільської культури та поховання доби міді, на околиці Осників — поселення скіфського періоду та черняхівської культури.

Сучасна карта - Високе