Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Романівка

РОМАНІВКА — село, центр сільської Ради, розташоване на лівому березі річки Здвижу, при­токи Тетерева, за 30 км на південний схід від районного центру й за - 13 км від автошляху Київ — Львів. Дворів — 200. Населення — 566 чо­ловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Здвижка, Пилипонка та Семенівка.
На території Романівни розміщена централь­на садиба колгоспу ім. Калініна, який має в ко­ристуванні 1924 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1673 га орної землі. Вирощують зернові культури, картоплю. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. За успіхи, досягнуті в розвитку сільського господарства, 33 трудівники нагоро­джено орденами й медалями.
У Романівці є восьмирічна школа, де 10 учи­телів навчають 87 учнів, будинок культури на 250 місць, бібліотека з книжковим фондом 7,9 тис. томів, фельдшерсько-акушерський пункт.
Партійна організація (створена в 1926 році) налічує 23 комуністи, комсомольська (створена 1926 року) —18 членів ВЛКСМ.
Село засноване в другій половині XVII сто­ліття.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни проти ні­мецько-фашистських загарбників бився 381 чоловік, з них 252 нагороджено орденами. й меда­лями. 221 чоловік загинув смертю хоробрих. На честь загиблих воїнів-визволителів 1954 року встановлено пам'ятник.

Сучасна карта - Романівка