Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Мірча

МІРЧА — село, центр сільської Ради, розта­шоване за 18 км на північ від районного центру і за 18 км від залізничної станції Малин. Дво­рів — 227. Населення — 577 чоловік. Сільраді під­порядковане с. Меделівка.
На території Мірчі розміщена центральна са­диба колгоспу «Україна», який мас в користу­ванні 2954 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2174 га орної землі. Господарство спеціалізує­ться на виробництві продуктів м'ясо-молочного тваринництва. В 1948 році за успіхи в розвитку сільського господарства О. О. Андрієнку при­своєно звання Героя Соціалістичної Праці. 55 чоловік нагороджено орденами й медалями.
В селі є восьмирічна школа, де 11 учителів навчають 240 учнів, будинок культури на 350 місць, бібліотека з книжковим фондом 10 тис. томів, фельдшерсько-акушерський пункт, дитясла, відділення зв'язку.
Партійна організація налічує 29 комуністів, комсомольська організація має на обліку 35 чле­нів ВЛКСМ.
Село засноване в другій половині XIV ст. У 1905—1907 pp. у Мірчі відбувалися селянські заворушення.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
На фронтах Великої Вітчизняної війни било­ся проти німецько-фашистських загарбників 234 жителі села, з них 75 нагороджено орденами й медалями. 131 чоловік загинув смертю хороб­рих. У 1942—1943 pp. діяла підпільна патріотич­на група. В 1953 році споруджено пам'ятник вої­нам, які загинули, визволяючи село від гітлерів­ських окупантів. У 1967 році в с. Меделівці вста­новлено меморіальну дошку на честь сина біло­руського народу Героя Радянського Союзу M. К. Кругликова, який віддав своє життя в бою проти німецьких загарбників, визволяючи насе­лений пункт.

Сучасна карта - Мірча