Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Норинці

НОРИНЦІ (до 1945 року Кацовщина) — село, центр сільської Ради. Розташовані на правому березі річки Норині (ліва притока Ужа), за 10 км від районного центру, поблизу автошляху Овруч — Народичі. До найближчої залізничної станції Овруч —22 км. Дворів —231. Населен­ня — 626 чоловік.
Сільській Раді підпорядковані села Клочки, Мар'янівка, Оржів, Савченки.
У Норинцях міститься центральна садиба кол­госпу ім. Горького, за яким закріплено 4571 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. орної землі — 3308 га, лісу — 1234 га. Господарство спеціалізу­ється на відгодівлі великої рогатої худоби, а та­кож вирощує льон, картоплю. За успіхи у вироб­ництві сільськогосподарських продуктів колгоспу 1972 року присвоєно звання господарства високої культури землеробства. Урядовими нагородами відзначено 114 передовиків сільського господар­ства. Ордена Леніна і Трудового Червоного Пра­пора удостоєний голова колгоспу С. Т. Назарчук, ордена Леніна та ордена Жовтневої Революції — бригадир комплексної бригади О. М. Ковальчук, ордена Трудового Червоного Прапора — секретар партійної організації О. І. Макарчук та ланковий механізованої ланки І. М. Миколайчук.
У восьмирічній школі 15 учителів навчають 91 учня. Працюють будинок культури на 250 місць, бібліотека з книжковим фондом 7 тис. примірників, медпункт, відділення зв'язку.
В партійній організації (утворена 1924 року) — 54 комуністи, в сільській комсомольській — 54 комсомольці, в шкільній —16.
Вперше село згадується в документах за 1693 рік.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
Понад 230 жителів воювали на фронтах Ве­ликої Вітчизняної війни та в партизанських за­гонах, 78 з них нагороджено орденами й меда­лями СРСР, 150 односельців загинуло смертю хо­робрих у боротьбі проти фашистських загарбни­ків. 1969 року споруджено пам'ятник загиблим воїнам.

Сучасна карта - Норинці