Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Майстрів

МАЙСТРІВ (до 1938 року — Старо-Корецький хутір) — село, центр сільської Ради, розташова­не за 5 км від районного центру, за 4 км від за­лізничної станції Новоград-Волинський. Дво­рів — 182, населення — 507 чоловік. Сільраді під­порядковані села Майстрова Воля, Маковиці, Наталівка, Олександрівка.
У Майстрові розміщена центральна садиба колгоспу ім. Ватутіна, що користується 3,3 тис. га земельних угідь, у т. ч. 2,7 тис. га орної землі. Колгосп спеціалізується на відгодівлі свиней. Провідними культурами є пшениця, жито, льон, картопля. Працюють виробнича й тракторна бригади, ферма. За успіхи в розвитку сільського господарства 35 жителів села нагороджено орде­нами й медалями.
6 початкова школа, клуб на 130 місць, бібліо­тека з книжковим фондом 2,7 тис. примірників, медичний пункт, магазин.
Сільська парторганізація об'єднує 11 комуні­стів, комсомольська — 33 члени ВЛКСМ.
Село відоме з кінця XIX ст. Радянська влада встановлена в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни 87 чоло­вік відбивали гітлерівську навалу в лавах Ра­дянської Армії. Семеро були партизанами, уря­дових нагород удостоєні 30 громадян.
43 чоловіка віддали своє життя за свободу й незалежність Батьківщини, в т. ч. С. І. Полянський, удостоєний звання Героя Радянського Союзу в 1940 році за мужність, виявлену в боях з білофіннами.
На честь воїнів-визволителів села від гітле­рівців споруджено обеліск Слави.

Сучасна карта - Майстрів