Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Чижівка

ЧИЖІВКА — село, центр сільської Ради, роз­ташоване на березі річки Случі, за 12 км від районного центру, за 11 км від залізничної стан­ції Новоград-Волинський. Через село проходять автошляхи Новоград-Волинський — Коростень та Новоград-Волинський — Городниця. Дворів — 404, населення — 1,2 тис. чоловік. Сільраді підпоряд­ковані села Вербівка й Вишківка.
У Чижівці розміщується центральна садиба колгоспу «Ленінець», який обробляє 1,4 тис. га земельних угідь, у т. ч. 1,1 тис. га орної землі. Провідними культурами є жито, пшениця, льон та картопля. Тваринництво — м'ясо-молочного напряму.
Працює збудована 1872 року картонна фаб­рика. Великим господарством тут є Новоград-Волинське лісництво, якому підпорядковано понад 5 тис. га лісу.
Є середня школа, де 30 учителів навчають 456 учнів, будинок культури на 200 місць, бібліо­тека з книжковим фондом 7,9 тис. примірників, медпункт, дитячі ясла, чотири магазини, їдаль­ня, майстерня побутового обслуговування, від­ділення зв'язку.
За успіхи в праці 46 громадян нагороджено орденами й медалями Союзу PCP.
Дві парторганізації об'єднують 49 комуністів, дві комсомольські — 56 членів ВЛКСМ. Партій­ний і комсомольський осередки створено в 1923 році.
Село відоме з 1863 року. Радянську владу вста­новлено в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни в парти­занських загонах боролися з ворогом 39 грома­дян села, на фронтах — 127, з них 48 загинуло. За мужність і відвагу в боротьбі з ворогом бойо­вими орденами нагороджено 60 чоловік. На честь воїнів-визволителів села від гітлерівців спору­джено обеліск Слави.
В центрі села встановлено пам'ятник В. І. Ле­ніну.

Сучасна карта - Чижівка