Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Карабачин

КАРАБАЧИН — село, центр сільської Ради, розташоване на березі річки Здвижу, правої при­токи Тетерева, за 38 км на схід від районного центру, за 30 км від залізничної станції Скочище і за 17 км від автошляху Київ — Львів. Дворів — 296. Населення — 679 чоловік.
На території села розміщена центральна са­диба колгоспу ім. Орджонікідзе, який має в кори­стуванні 1990 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1663 га орної землі. Вирощують зернові культури, картоплю. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. За досягнуті успіхи в розвитку сільського господарства 22 колгоспники нагоро­джені орденами й медалями.
У селі е восьмирічна школа, де 13 учителів на­вчають 96 учнів, будинок культури на 240 місць, бібліотека з книжковим фондом 5,9 тис. томів, фельдшерсько-акушерський пункт.
Партійна організація (створена 1925 року) на­лічує 23 комуністи, комсомольська (створена 1925 року) — 36 членів BJIKCM.
Перша писемна згадка про село датується 1746 роком.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни 218 жите­лів села воювали на фронтах проти німецько-фа­шистських загарбників. За виявлений героїзм у боротьбі з ворогом 170 чоловік нагороджено орденами й медалями. 98 чоловік загинуло смер­тю хоробрих. У 1966 році споруджено пам'ятник загиблим воїнам-визволителям, у 1967 роді — обеліск командиру ескадрону, котовцю В. В. Блохіну, який поліг у бою за село в 1920 році.
Уродженкою Карабачина є народна артистка УРСР, двічі лауреат Державної премії CPCP П. М. Нятко-Табачникова.
Поблизу села знайдено поховання доби міді та кам'яні знаряддя доби бронзи.

Сучасна карта - Карабачин