Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Бехи

БЕХИ — село, центр сільської Ради, розташо­ване за 9 км на північний схід від райцентру і залізничної станції Коростень. Через село про­ходить автошлях Коростень — Овруч. Дворів — 418. Населення—1154 чоловіка. Сільській Раді підпорядковані села Васьковичі, Вороневе та се­лище Сокорики.
На території Бехів розміщений виробничий відділок колгоспу «За комунізм» (центральна са­диба в с. Васьковичах). Провідними культурами є пшениця, жито, гречка, картопля, льон. Розви­нуте тваринництво м’ясо-молочного напряму, птахівництво.
У селі є восьмирічна школа, де 17 учителів навчають 229 учнів, будинок культури на 300 місць, бібліотека з книжковим фондом 15 тис. томів, дільнична лікарня на 25 ліжок.
За трудові досягнення 85 чоловік нагородже­но орденами й медалями, в т. ч. голову колгоспу М. А. Павленка — орденом Леніна.
У партійній організації (створена 1928 року) налічується 22 комуністи, у комсомольській (створена 1928 року) —27 членів ВЛКСМ.
Перша згадка про Бехи датується 1545 роком.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
На фронтах і в партизанських загонах під час Великої Вітчизняної війни воювало 186 жителів, з них 156 нагороджено орденами й медалями. 72 чоловіка загинуло смертю хоробрих. У центрі села 1952 року, на братських могилах 1947 року споруджено 3 обеліски на честь загиблих визво­лителів Бехів від німецько-фашистських загарб­ників. Серед тих, що полягли за село,— росіяни Я. П. Бобров, А. С. Громов, українець І. Т. Руден­ко, татарин З. І. Ібрагімов та інші. Всього 141 чоловік.
Бехи славляться розвинутим художнім ткацт­вом. Майстри М. А. Бех, М. С. Бех та О. Д. Бех неодноразово експонували свої вироби на облас­них виставках народного мистецтва.
Поблизу сіл Бехів та Васьковичів знайдено поховання доби міді, знаряддя праці доби брон­зи. Є давньоруські кургани та залишки посе­лення.

Сучасна карта - Бехи