Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Жадьки

ЖАДЬКИ — село, центр сільської Ради, роз­ташоване за 25 км від районного центру і заліз­ничної станції Горбаші. Дворів — 311, населен­ня — 960 чоловік. Сільраді підпорядковані села Карла Маркса і Нераж.
У Жадьках розміщена центральна садиба колгоспу їм. Карла Маркса, який обробляє 2,9 тис. га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2,1 тис. га орної землі. Напрям господарства льонарсько-картоплярський з розвинутим хме­лярством та м'ясо-молочний. Допоміжні під­приємства: млин, два пункти переробки льону. За трудові успіхи 58 колгоспників нагороджені орденами й медалями Радянського Союзу.
В селі є середня школа, де 24 вчителі на­вчають 320 учнів, будинок культури на 255 місць, клуб, дві бібліотеки з книжковим фондом 18 тис. примірників, фельдшерсько-акушерський пункт, поштове відділення, сільмаг, майстерня побутового обслуговування.
Партійна організація села об'єднує ЗО кому­ністів, комсомольська — 127 членів ВЛКСМ.
Село відоме з 1784 року. Радянська влада встановлена в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни 187 жите­лів села із зброєю в руках захищали честь і не­залежність своєї Батьківщини. З них 113 заги­нуло, 95 нагороджено бойовими орденами й ме­далями. Уродженцю села Неража В. А. Тишкевичу за героїзм, виявлений під час визволення Польщі, присвоєно звання Героя Радянського Союзу.
В центрі Жадьків споруджено обеліск на честь загиблих односельців. На трьох братських могилах воїнів-визволителів села від гітлерів­ців — пам'ятники.

Сучасна карта - Жадьки