Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Мелені

МЕЛЕНІ — село, центр сільської Ради, розта­шоване за 25 км на схід від районного центру, за 9 км від залізничної станції Чоповичі й за 12 км від автошляху Київ — Ковель. Дворів — 674. Населення —1890 чоловік. Сільраді підпо­рядковані населені пункти Винарівка, Граби, Полянка.
На території села розміщена центральна са­диба колгоспу «Шлях Леніна», за яким закріп­лено 4689 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 3847 га орної землі. Вирощують зернові культу­ри, льон, хміль та картоплю. Розвинуте тварин­ництво м’ясо-молочного напряму.
В селі є середня школа, де 27 учителів на­вчають 305 учнів, будинок культури на 200 місць, бібліотека з книжковим фондом 20 тис. томів, дільнична лікарня на 35 ліжок.
За успіхи в розвитку сільського господарства, культури, народної освіти 128 жителів села на­городжено орденами й медалями, в т. ч. вчителя П. Ф. Кошелюка — орденом Леніна.
У партійній організації (створена в 1925 році) налічується 56 комуністів, у комсомольській (створена 1919 року) — 62 члени ВЛКСМ.
Перша писемна згадка про Мелені датується 1576 роком. В 1688 році селяни брали участь у повстанському русі під керівництвом С. Па­лія проти польсько-шляхетських загарбників.
Радянську владу встановлено в грудні 1917 року. В березні 1919 року в районі села вела запеклі бої проти петлюрівців 1-а Українська радянська дивізія під командуванням М. О. Щорса.
408 жителів села в роки Великої Вітчизняної війни воювали на фронтах й у партизанських загонах проти німецько-фашистських загарбни­ків. За мужність і відвагу в боротьбі з ворогом 326 чоловік нагороджено орденами й медалями. 278 меленівців загинуло смертю хоробрих. 22 серпня 1941 року 74 жителі села були розстрі­ляні гітлерівцями, 189 воїнів Червоної Армії загинули в бою за визволення села від окупан­тів. Серед них росіяни І. О. Воронін, Л. Я. Кантарович, українець В. М. Редько, казах М. Анжаров та інші. В 1965 році на честь односель­ців і визволителів села, які полягли в бою проти гітлерівських окупантів, встановлено обеліск Слави.

Сучасна карта - Мелені