Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Кикова

КИКОВА — село, центр сільської Ради, розта­шоване на березі річки Случі, за 16 км від ра­йонного центру. Дворів —571, населення — 1,9 тис. чоловік. Сільраді підпорядковані села Немильня, Українське.
У Киковій розміщується центральна садиба колгоспу «Україна», який обробляє 4,1 тис. га землі, в т. ч. 2,8 тис. га орної. Напрям господар­ства льоно-зерновий з розвинутим птахівницт­вом. Допоміжні підприємства: два цегельні та льонозавод. За трудові успіхи 107 колгоспників нагороджені орденами і медалями Союзу PCP, бригадир тракторної бригади Й. В. Волков удо­стоєний ордена Леніна, пташниця Г. Р. Франчук та голова колгоспу Г. С. Морванюк — ордена Трудового Червоного Прапора. У Киковій є се­редня школа, де 30 учителів навчають 500 уч­нів, консультаційний пункт Новоград-Волинської заочної середньої школи, при якому здо­бувають освіту 49 молодих трудівників полів. Діє будинок культури на 680 місць, три бібліо­теки з книжковим фондом 13 тис. примірників, дільнична лікарня на 40 ліжок, поліклініка, стадіон, сільмаг.
Колгосп «Україна» обмінюється досвідом, підтримує тісні дружні зв'язки з колгоспом «Комуніст» Кіровського району Могильовської області та з колгоспом «Сурамі» Хашурського району Грузинської PCP.
Сільська парторганізація налічує 64 комуні­сти, комсомольська — 80 членів ВЛКСМ.
Село відоме з 1571 року. Радянську владу встановлено на початку січня 1918 року.
378 жителів села брали участь у Великій Віт­чизняній війні, з них 214 удостоєні орденів і медалей, 183 чоловіка віддали своє життя за Бать­ківщину. На їх честь жителі Кикової спорудили мармуровий обеліск Слави.
На території села виявлено поховання доби міді та скарб срібних гривень XI—XII століття.

Дивиться також інші населені пункти району:

Сучасна карта - Кикова