Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Кам'яний Брід

КАМ'ЯНИЙ БРІД — село, центр сільської Ради, розташоване на берегах річки Бистріївки, прито­ки ріки Тетерева, за 20 км на північний захід від районного центру, 20 км від залізничної стан­ції Горбаші й за 20 км від автошляху Київ — Львів. Дворів — 398. Населення — 1178 чоловік.
На території села розміщений колгосп ім. Мічуріна, який має в користуванні 1903 га сільсько­господарських угідь, у т. ч. 1637 га орної землі. Вирощують зернові культури, картоплю. Розви­нуте м'ясо-молочне тваринництво. Є цех обробки декоративного каменю-лабрадориту. За досягну­ті успіхи в розвитку сільського господарства 67 колгоспників нагороджені орденами й медалями, в т. ч. ланкова М. В. Захарчук і зоотехнік Ф. С. Васильчук — орденом Жовтневої Революції.
У селі є восьмирічна школа, в якій навчає­ться 249 учнів і працює 14 учителів, будинок культури на 140 місць, бібліотека з книжковим фондом 8406 томів, фельдшерсько-акушерський пункт і пологовий будинок.
У партійній організації (створена 1924 року) налічується 23 комуністи, в комсомольській (створена 1924 року) — 48 членів ВЛКСМ.
Перша писемна згадка про село датується 1606 роком.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни 218 жите­лів воювали на фронтах проти німецько-фашист­ських загарбників. 172 чоловіка нагороджено ор­денами й медалями, 146 загинули смертю хороб­рих. За тимчасової гітлерівської окупації в селі діяла підпільна патріотична група під керівни­цтвом А. К. Канакіна.
Для увічнення пам'яті односельців, які заги­нули під час війни, в 1966 році встановлено обе­ліск.
У селі знайдено поховання доби міді та скарб ювелірних речей XI—XII століть.

Сучасна карта - Кам'яний Брід