Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Сущани

СУЩАНИ — село, центр сільської Ради, роз­ташоване на лівому березі річки Уборть, за 12 км від райцентру і залізничної станції Олевськ. Через село проходить шосейна дорога Олевськ-Лельчиці. В селі 289 дворів, населен­ня —1,2 тис. чоловік. Сільраді підпорядковане село Андріївна.
В Сущанах розміщується центральна садиба радгоспу «Поліський», що спеціалізується на ви­рощуванні хмелю, обробляє 8,4 тис. га сільсько­господарських угідь, у т. ч. орної землі 1,2 тис. га.
Працюють восьмирічна школа, де 19 учите­лів навчають 354 учні, клуб на 200 місць, дві бібліотеки з книжковим фондом 6,7 тис. примір­ників, пологовий будинок, медпункт, два магази­ни, поштове відділення.
За досягнення в розвит­ку сільського господарства, освіти, медицини 76 трудів­ників нагороджено ордена­ми й медалями СРСР.
Парторганізація об'єднує 37 комуністів, дві ком­сомольські — 125 членів ВЛКСМ.
В історичних докумен­тах перша згадка про село належить до 1445 року. Ра­дянська влада встановлена в січні 1918 року. В 1926 І. М. Покальчук — році створено ТСОЗ, на базі Герой Радянського якого 1929 року організовано колгосп.
В роки Великої Вітчизняної війни 112 жителів билися з фашистською на­валою на фронтах і в тилу ворога, з них 77 віддали своє життя за честь і незалежність Батьківщини. За мужність і від­вагу, виявлені в боротьбі з гітлерівцями, 21 чо­ловіка нагороджено бойовими орденами й ме­далями.
Встановлено обеліск Слави на братській мо­гилі партизанів, які загинули на території села в роки Вітчизняної війни.
Неподалік села виявлено поселення епохи неоліту.

Сучасна карта - Сущани