Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Путиловичі

ПУТИЛОВИЧІ — село, центр сільської Ради. Розташовані на річці Крем'янці (притока Жерева), за 12 км на захід від районного центру та за кілометр від залізничної станції Кремне. Неподалік Путиловичів проходить автотраса Київ — Брест. Дворів — 355. Населення — 1288 чоловік.
В селі розміщена центральна садиба колгос­пу ім. С. М. Кірова, за яким закріплено 1438,1 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 857 га орної землі, 487 га лісу. В господарстві вирощують зер­нові культури, картоплю, льон, хміль, розвинуте м'ясо-молочне тваринництво.
Тут працюють восьмирічна школа, де 18 учи­телів навчають 267 учнів, навчально-консульта­ційний пункт Луганської заочної середньої шко­ли, будинок культури на 250 місць з стаціонар­ною кіноустановкою, дві бібліотеки з фондом 6 тис. книг, медпункт, дитячі ясла, 3 магазини.
Партійна організація с. Путиловичів об'єднує 18 комуністів, 2 комсомольські — 57 членів ВЛКСМ.
За досягнуті успіхи в праці 41 трудівника села відзначено орденами й медалями СРСР.
Село відоме з 1586 року.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року. В роки громадянської війни бронепоїзд «Комуніст Коростенського району» поблизу Пу­тиловичів громив петлюрівців і польських інтер­вентів. Комісаром його був уродженець села Т. С. Давидюк.
В роки Великої Вітчизняної війни до лав Червоної Армії та в партизани пішло 233 жителі села, з них 104 загинули в боротьбі з німецько-фашистськими загарбниками, 173 — нагороджено орденами й медалями.
Під час тимчасової окупації гітлерівці роз­стріляли жителів села М. М. Ковальчука, М. С. Давидюка, В. Г. Ярошовця, С. П. Ярошовця, Т. Г. Каленчука, Р. С. Каленчука та інших. За зв'язок з партизанами Д. Д. Ярмак фашисти живцем у хаті спалили її матір, дочку 5 років і сина 3 років. У 1943 році фашисти спалили 93 хати путиловичців. Понад 80 чоловік молоді вивезли на каторжні роботи до Німеччини.
На території села 1943 року партизанами зі­рвано залізничний міст на річці Крем'янці.
На станції Кремне в 1947 році встановлено обеліск Слави воїнам, які загинули під час на­льоту фашистської авіації. Всі вони поховані в братській могилі. 1945 року споруджено обе­ліск Слави на могилі партизанів — росіянина Д. І. Дніпрова і українця Касянчука, які брали активну участь у висадженні в повітря за­лізничного моста і загинули під час операції.
Уродженцем села є кандидат сільськогоспо­дарських наук Р. І. Ярошовець.

Сучасна карта - Путиловичі