Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Козіївка

КОЗІЇВКА — село, центр сільської Ради, роз­ташоване на лівому березі річки Тетерева, за 4 км на північний схід від районного центру й залізничної станції Коростишів. Дворів — 388. Населення — 1094 чоловіка. Сільраді підпорядко­вані села Високий Камінь, Городське, Новогородецьке.
На території Козіївки розміщено центральну садибу колгоспу «Нове життя», який має в ко­ристуванні 1809 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1451 га орної землі. Вирощують зернові культури, картоплю. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. За успіхи в розвитку сільського господарства 83 колгоспники нагороджені орде­нами й медалями, в т. ч. ланкові колгоспу В. О. Будник — орденом Леніна, М. Т. Матюшенко — орденом Трудового Червоного Прапора.
У селі є восьмирічна школа, в якій навчаєть­ся 227 учнів і працює 17 учителів, будинок куль­тури на 400 місць, бібліотека з книжковим фон­дом 7,9 тис. томів, фельдшерсько-акушерський пункт.
Партійна організація налічує 28 комуністів, комсомольська — 67 членів ВЛКСМ.
Перша писемна згадка про село датується 1646 роком.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
220 жителів села воювали проти німецько-фашистських загарбників на фронтах Великої Віт­чизняної війни, 137 односельців віддали своє життя, захищаючи Батьківщину. За виявлений героїзм у боротьбі з ворогом 153 чоловіка нагоро­джено орденами й медалями.
В селі Городському досліджено поселення трипільської культури та три давньоруські горо­дища — залишки згаданого в літопису під 1257 роком міста Городеска.

Сучасна карта - Козіївка