Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Середня Деражня

СЕРЕДНЯ ДЕРАЖНЯ — село, центр сільської Ради, розташоване на річці Згарі, за 30 км від районного центру, за 22 км від залізничної стан­ції Новоград-Волинський. Дворів — 149, населен­ня — 450 чоловік. Сільраді підпорядковані села Велика Деражня та Крайня Деражня.
В селі розміщується центральна садиба кол­госпу «Ленінський шлях», який обробляє 2,5 тис. га земельних угідь, у т. ч. 2,1 тис. га орної зем­лі. Провідними культурами є пшениця, жито, цукровий буряк і картопля. Тваринництво — м'ясо-молочного напряму. Важливу роль в еконо­міці господарства відіграє птахівництво.
Працюють початкова школа, клуб, бібліотека з книжковим фондом 3,7 тис. примірників, ме­дичний пункт, дитячі ясла, майстерня побуто­вого обслуговування, відділення зв’язку, мага­зин.
За трудові успіхи в розвитку сільського гос­подарства 61 колгоспник нагороджений орде­нами і медалями Союзу PCP, а О. В. Сосновський — орденом Жовтневої Революції.
Сільська парторганізація об'єднує 14 кому­ністів, комсомольська — 30 членів ВЛКСМ.
Село відоме з 1714 року. Радянська влада встановлена в січні 1918 року.
За тимчасової німецько-фашистської окупа­ції у партизанському загоні ім. Чапаєва билися з ворогом 20 жителів села, 98 воювали на фрон­тах Великої Вітчизняної війни, з них 49 заги­нуло. За мужність і відвагу, виявлені в боях з фашистами, 45 колишніх воїнів нагороджені бойовими орденами і медалями.

Сучасна карта - Середня Деражня