Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Федорівка

ФЕДОРІВКА — село, центр сільської Ради, розташоване за 16 км від районного центру, за 15 км від залізничної станції Новоград-Волин­ський. Дворів — 335, населення — 1,1 тис. чоло­вік. Сільраді підпорядковане с. Ужачин.
У Федорівці розміщується колгосп «Дружба», який обробляє 1,8 тис. га земельних угідь, у т. ч. 1,2 тис. га орної землі. Господарство вирощує
пшеницю, жито, льон, картоплю, тваринництво м'ясо-молочного напряму. За високі виробничі показники 39 колгоспників нагороджено ордена­ми й медалями.
В селі є середня школа, де 22 вчителі на­вчають 346 учнів, будинок культури на 300 місць, бібліотека з книжковим фондом 8,7 тис. примір­ників, пологовий будинок, медпункт, дитячі ясла, магазин.
Сільська парторганізація налічує 20 комуні­стів, комсомольська — 34 члени BЛKCM.
Село засноване у XVIII ст. Радянську владу встановлено в листопаді 1917 року.
Під час німецько-фашистської окупації 170 громадян села боролися проти ворога, 28 чоло­вік — у партизанському загоні «За перемогу». За активну допомогу населення партизанам Федорівку спалили фашисти. 58 чоловік полягли смертю хоробрих у боях з гітлерівцями. За про­явлені мужність і героїзм 97 чоловік нагородже­но орденами й медалями.
На честь загиблих односельців та воїнів-ви­зволителів села від окупантів споруджено обе­ліск Слави.

Сучасна карта - Федорівка