Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Полянки

ПОЛЯНКИ — селище міського типу, центр селищної Ради депутатів трудящих, розташоване обабіч річки Гнилушки, притоки річки Случі, за 5 км від райцентру, за 20 км від залізничної станції Миропіль. Дворів — 516, населення — 1,9 тис. чоловік. Селищній Раді підпорядковане с. Будисько.
В Полянках діють електрофарфоровий завод ім. 8 Березня, заснований 1906 року, та рільнича бригада колгоспу ім. XVII з'їзду ВКП(б).
Працюють восьмирічна школа, де 16 учителів навчають 320 дітей, клуб на 200 місць, дві бібліо­теки з книжковим фондом 5,8 тис. примірників, амбулаторія, медпункт, поштове відділення, чо­тири магазини.
За успіхи в розвитку промислового й сіль­ськогосподарського виробництва 162 чоловіка нагороджені орденами й медалями СРСР, в т. ч. орденом Жовтневої Революції П. А. Янковський.
Партійна організація села об'єднує 55 кому­ністів, дві комсомольські — 189 членів BJIKCM.
Село відоме з 1880 року. Під час революції 1905 року селяни випасали худобу в панському лісі. Щоб з ними розправитися, власті викли­кали карателів. Обурені селяни, озброївшись кіл­ками й косами, їх розігнали. Коли дійшла звіст­ка про Велику Жовтневу соціалістичну револю­цію, селяни з червоним прапором вийшли на демонстрацію. Радянська влада встановлена в січні 1918 року.
На фронтах Великої Вітчизняної війни вою­вали 74 жителі селища, з них 13 загинуло в боях з німецько-фашистськими загарбниками. В селі діяла підпільна партійна організація в складі 50 чоловік, яка наприкінці 1942 року влилась у партизанський загін ім. Суворова. 65 учасників Великої Вітчизняної війни нагороджено бойови­ми орденами й медалями.
В селищі височить обеліск на честь воїна-москвича Д. Чижова, який загинув, визволяючи селище від фашистських окупантів.

Сучасна карта - Полянки