Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Щигліївка

ЩИГЛІЇВКА — село, центр сільської Ради, розташоване за 14 км на південний схід від ра­йонного центру й залізничної станції Коростишів. Дворів — 175. Населення — 521 чоловік.
Сільраді підпорядковані населені пункти Виш­неве, Грубське, Продубіївка, Струцівка.
На території Щигліївки розміщена централь­на садиба колгоспу «Зоря комунізму», який має в користуванні 2800 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2221 га орної землі. Вирощують зернові культури, картоплю. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. За успіхи в розвитку сільського господарства 52 колгоспники наго­роджені орденами й медалями.
В селі є середня школа, де 17 учителів на­вчають 250 учнів, будинок культури на 250 місць, бібліотека з книжковим фондом 9,3 тис. томів, фельдшерсько-акушерський пункт.
У партійній організації (створена 1926 року) налічується 32 комуністи, у комсомольській (створена 1928 року) — 70 членів ВЛКСМ.
Перша писемна згадка про село датується 1783 роком.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
140 жителів билися на фронтах проти фа­шистських загарбників у роїш Великої Вітчиз­няної війни, з них 108 нагороджено орденами й медалями. 63 чоловіка загинуло смертю хо­робрих. За тимчасової гітлерівської окупації ге­стапівці спалили с. Струцівку.
На околицях та поблизу сіл Щигліївки, Грубського та Продубіївки виявлено 2 давньоруські городища та 6 курганних могильників. З 950 кур­ганів, що біля Грубського, розкопано 61.

Сучасна карта - Щигліївка