Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Булдичів

БУЛДИЧІВ – село, центр сільської Ради, роз­ташоване за 29 км від районного центру та за 6 км від залізничної станції Печанівка. Дворів – 230. Населення – 681 чоловік. Сільраді підпорядкова­ні села Мала Козара, Олександрівка, Промінь, Шевченка (до 1955 року Слобода).
На території Булдичева розміщена централь­на садиба колгоспу ім. Фрунзе, за яким закріп­лено 1,3 тис. га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1,1 тис. га орної землі. Вирощують пере­важно зернові культури, цукрові буряки. Розви­нуте м’ясо-молочне тваринництво. За успіхи в розвитку сільського господарства 26 кол­госпників нагороджено орденами й медалями Союзу РСР. Колишній бригадир тракторної бригади Д. П. Мусіяшко нагороджений орденом Леніна.
У селі є восьмирічна школа, в якій навчаєть­ся 130 учнів, працює 11 учителів, будинок куль­тури із залом на 250 місць, дві бібліотеки з книж­ковим фондом понад 11 тис. примірників, мед­пункт.
Партійна організація села (створена 1928 ро­ку) об’єднує 22 членів КПРС, комсомольська – членів ВЛКСМ.
Село відоме з 1585 року.
1861 року сталися заворушення селян, обуре­них грабіжницьким характером селянської ре­форми. 1905 року в селі знову відбувся виступ проти поміщика. Викликане з Мирополя військо жорстоко розправилося з селянами.
У січні 1918 року в Булдичеві встановлено Радянську владу.
Під час німецько-фашистської окупації у Ма­лих Козарах в листопаді 1941 року створено під­пільну групу (керівник С. Г. Левченко), яка пе­ретворилася у квітні 1943 року в партизанський загін ім. Кутузова. У травні 1943 року він влив­ся до партизанського з’єднання С. Ф. Маликова.
221 житель Булдичева бився з ворогом на фронтах Великої Вітчизняної війни, 13 – у пар­тизанських загонах, 101 нагороджено орденами й медалями СРСР. 94 чоловіка загинули смертю хоробрих, визволяючи Вітчизну від гітлерівців.
В бою за визволення Булдичева загинуло воїни, серед них росіянин М. Й. Кокорін, поляк М. Крижанівський, українець В. Грицюк.
На честь воїнів, що полягли в ооях з фашис­тами, встановлено пам’ятник Вічної слави.
Уродженцями села є М. А. Марцун (1894– 1970 рр.) – двічі Герой Соціалістичної Праці, Ф. Д. Долібець – Герой Соціалістичної Праці.

Сучасна карта - Булдичів