Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Стовпинка

СТОВПИНКА — село, центр сільської Ради, розташоване за 18 км від райцентру, за 18 км від залізничної станції Олевськ. Дворів — 262, населення — 1 тис. чоловік. Сільраді підпоряд­коване село Держанівка.
У Стовпинці розміщується центральна садиба колгоспу ім. XVII партз'їзду, який обробляє 0,9 тис. га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 0,6 тис. га орної землі. Колгосп спеціалізується на вирощуванні зернових, картоплі, льону, хме­лю. Тваринництво м'ясо-молочного напряму.
Сумлінна праця п'яти колгоспників відзна­чена урядовими нагородами, голова колгоспу Д. Ф. Сліпченко нагороджений орденом Леніна. 1958 року колгосп як учасник ВДНГ був удосто­єний Срібної медалі Виставки та премійований бібліотекою.
В селі є восьмирічна школа, де 15 учителів навчають 274 учнів, клуб на 150 місць, дві бібліо­теки з книжковим фондом 10,7 тис. примірників, медичний пункт, поштове відділення, магазин.
Партійна організація налічує 17 комуністів, дві комсомольські — 45 членів В Л КСМ.
Село відоме з 1845 року. Під час проведення селянської реформи 1861 року відбувся селян­ський виступ.
Радянська влада встановлена в січні 1918 року. В роки Великої Вітчизняної війни 181 жи­тель села зі зброєю в руках відстоював незалеж­ність Батьківщини, з них загинуло 82. За ге­роїзм, виявлений на фронтах війни і в тилу у ворога, 30 чоловік відзначені урядовими наго­родами.

Сучасна карта - Стовпинка